Kontakta oss

Post- & Besöksadress

Hitachigymnasiet
Fredsgatan 27, 771 32 Ludvika

E-post: info@hitachigymnasiet.se

Organisationsnummer: 556608-1740

Fakturaadress

Industritekniska Gymnasiet Bergslagen AB
Hitachigymnasiet
Fack 710, FE736
751 75 Uppsala

Rutiner för klagomålshantering

Enligt 4 kap. 8 § skollagen ska det finnas skriftliga rutiner för att ta emot och utreda klagomål mot utbildningen vid skolan.

Personal

Alex Jönsson
Lärare

Matematik, fysik

alex.jonsson@hitachigymnasiet.se
Bodil Sundquist
Lärare

Tyska

bodil.sundquist@hitachigymnasiet.se
Edwin Fransén
Lärare
Övrig personal

IT-stöd, CAD, produktionsutrustning, idrott och hälsa

edwin.fransen@hitachigymnasiet.se
Inga Näslund
Skolledning
Skolledning

VD, Rektor

inga.naslund@hitachigymnasiet.se010-498 43 32
Jennie Norberg
Elevhälsa

Skolsköterska

jennie.norberg@hitachigymnasiet.se
Jenny Falk
Skolledning
Lärare

Biträdande rektor, kemi, matematik

jenny.falk@hitachigymnasiet.se
Jonas Bergström
Lärare

Matematik, teknik

jonas.bergstrom@hitachigymnasiet.se
Kaija Holmgren
Lärare

Svenska, kommunikation, entreprenörskap

kaija.holmgren@hitachigymnasiet.se010-498 43 18
Lena Villasmil
Lärare

Spanska

Lena.Villasmil@hitachigymnasiet.se
Magnus Hellqvist
Lärare

Samhällskunskap, idrott och hälsa, historia, religion, entreprenörskap

magnus.hellqvist@hitachigymnasiet.se
Marlene Filmberg
Övrig personal

Administration/Marknad (arbetsort Västerås)

marlene.filmberg@hitachigymnasiet.se010-498 43 35
Mohamed Maldi
Lärare

Engelska, franska

mohamed.maldi@hitachigymnasiet.se010-498 43 10
Roger Jonsson
Lärare

Produktionsutrustning, mekatronik

roger.jonsson@hitachigymnasiet.se
Stefan Granqvist
Lärare
Lärare

Konstruktion, designmodeller

stefan.granqvist@hitachigymnasiet.se
Åsa Larsson
SYV

Studie- och yrkesvägledare

asa.larsson@abbgymnasiet.se070-770 22 05
Åsa Nilsson
Elevhälsa

Kurator

Följ oss på sociala medier

Stäng